Opinie klientów

Z programem SketchUp zetknąłem się kilka lat temu. Zacząłem od wersji 6.0 niekomercyjnej. SketchUp jest bardzo przyjazny w użytkowaniu, można łatwo i szybko wykonywać modele 3D, od prostych brył po skomplikowane. Tak jak każdy soft ma swoje zalety i wady. SketchUp w duecie z programem renderującym potrafi stworzyć efekty nie gorsze niż w niejednym programie kilkakrotnie droższym. Wszystko zależy od umiejętności i wyobraźni projektanta/architekta.
Marcin Motylski projektant
Program SketchUp doskonale sprawdza się zarówno w profesjonalnym użyciu w biurze architektonicznym, jak również może być użytkowany przez amatorów ze względu na dziecinnie prostą obsługę, wspartą przez liczne tutoriale i samouczki.W projektach pozwala nie tylko na tworzenie koncepcji, ale również na zbudowanie skomplikowanego modelu 3d konwertowalnego do większości popularnych formatów i do programów renderujących. Łatwość i możliwość szybkiej modyfikacji bryły ogromnie ułatwia komunikację z klientem. Dodatkowym atutem jest możliwość ściągnięcia gotowych elementów dodanych przez innych użytkowników oraz mnogość bezpłatnych wtyczek dostępnych na stronie dystrybutora pozwalających na pewną automatyzację pracy. Należy wspomnieć także o profesjonalnej pomocy technicznej ze strony polskiego dystrybutora, jakiej próżno szukać u dystrybutorów wielokrotnie droższych programów do projektowania. Gorąco polecam program SketchUp, jest wart swojej ceny.
Ewelina Kahl-Gaczorek Pracownia-ARCHE.com
SketchUp to program bardzo prosty i intuicyjny, stworzony dla tych, którzy lepiej czują się w pracy manualnej (modelowanie myszką) niż w masie poleceń i ustawień droższego i skomplikowanego 3DMaxa (stworzonego głównie do animacji). Praca projektantów wymaga szybkiej i efektywnej pracy, co daje SketchUp. Co więcej, w połączeniu z dobrym programem renderującym (np. Vray-em) daje świetne efekty wizualizacji, a dla sprawnie posługujących się rendererem wręcz fotorealistyczne. SU + dobry renderer w pełni spełnia oczekiwania projektantów wnętrz. Dla ułatwienia pracy dostępne są również dodatkowe wtyczki dające większe możliwości i usprawniające pracę. Z kolei Layout i Style Builder, które są już w pakiecie SU umożliwiają szybką prezentację rysunku, modelu w wybranym przez nas stylu, skali, z wymiarowaniem/lub bez, z ew. postaciami. Taki plik ustawiony w Layoucie można szybko wydrukować w wybranym formacie lub zapisać jako plik do druku. Dodatkowo pragnę podkreślić bardzo pomocną rolę profesjonalnych sprzedawców, którzy potrafią wspólnie rozwiązać problem klienta i dopasować się do jego potrzeb dając 100% zadowolenia i zaufania.
Magdalena Pęska Mon Côté Design
Jestem projektantem systemów telewizji przemysłowej CCTV. Programu SkechUp używam do tworzenia modeli 3D, stosowanych z kolei w programie VideoCAD do symulacji planu obserwacji systemów telewizji użytkowej. Program cenię za prostotę obsługi, dobry podręcznik oraz bogatą bibliotekę gotowych modeli. Poza tym jest atrakcyjny cenowo w porównaniu z alternatywnymi aplikacjami 3D. Program w pełni odpowiada moim potrzebom.
Waldemar Fiałka
Wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze program. Idealnie sprawdza się w przygotowywaniu szybkich koncepcji. W połączeniu z V-Rayem generuje fotorealistyczne rendery. Stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry.
Piotr Gryszka MINIMA architekci
Jako architekt krajobrazu jestem bardzo zadowolona z pracy w SketchUp, przede wszystkim łatwość obsługi programu, dostępność oraz różnorodność komponentów stawia go na czele przed innymi programami. Ustawienia cieni, możliwości włączenia siatki, rentgenu, animacji - są to bardzo ważne i przydatne opcje dla architekta. Polecam początkującym oraz zawodowym architektom.
Anna Mikrut
Najlepszy stosunek możliwości do ceny. Program jest bardzo kompatybilny z większością silników. Doskonale nadaje się do budowania brył jako podstawka. Masa różnych pluginów ułatwia prace. Na co dzień zajmujemy się projektowaniem wnętrz, elewacji oraz ogrodów, czyli kompleksowym designem obiektów użyteczności publicznej. SketchUp sprawdza się doskonale, jakość jest wystarczająca, a praca łatwa i przyjemna. :)
Alan Kowalewski Architekt
Program Google SketchUp to doskonałe narzędzie zarówno do prostego modelowania 3D jak i tworzenia zaawansowanych wizualizacji. Używany do pracy z dziećmi rozwija ich wyobraźnię pozwalając urzeczywistniać na ekranie monitora swoje pomysły (jako nauczyciel informatyki i asystent na uczelni wykorzystuję program na zajęciach począwszy od szkoły podstawowej, a na studentach kończąc). Na każdym poziomie zaawansowania oraz niezależnie od wieku dostarcza dużo zabawy i satysfakcji z pracy.
Janusz Mazur WSB-NLU Nowy Sącz
Jestem grafikiem 3d specjalizującym się w tworzeniu modeli i wizualizacji architektonicznych. Sketchup to naprawdę świetne narzędzie dające ogromną przyjemność i satysfakcję z pracy. Jest to profesjonalny program do tworzenia grafiki 3d, cechujący się przejrzystością, intuicyjnością i prostotą obsługi.
Bartosz Troczyński Scope Design Studio / Cray Studio
Bardzo dostępny pod każdym względem program projektowy, do każdego rodzaju projektów...By zostać specjalistą nie trzeba dużo wysiłku, intuicyjność przede wszystkim. Pomoc techniczna od dystrybutorów natychmiastowa... Serdecznie polecam poświęcić czas i jeśli już na początku pracy program się spodoba gwarantuję owocne projektowanie.
Weronika Kaczmarek